Wydarzenia

Nowości

Bestsellery

Promocje

Zapowiedzi

 • Drodzy Klubowicze!

  Drodzy Klubowicze!

  W dniach od 26 do 29 maja kupicie najlepsze książki kwietnia, w tym zwycięski reportaż Anny Pamuły Polacos. Chajka płynie do Kostaryki, z 25% rabatem.

  Promocja działa na stronie internetowej i w warszawskiej księgarni przy ul. Marszałkowskiej 43/1 (księgarnia czynna w dni powszednie w godz. 12.00-19.00).

  Tytuły objęte promocją

 • Rosyjskie słowo „komanda" zostało przetłumaczone przez Sheilę Fitzpatrick, a za nią przez autorkę polskiego przekładu Karolinę Iwaszkiewicz, jako zespół. Ale zdaniem australijskiej historyczki i słowo „szajka” czy nawet „banda” byłoby w wypadku „grupy trzymającej władzę” na miejscu.
  Jerzy Doroszkiewicz, poranny.pl
 • „Tam” jest piękną pieśnią miłosną.
  Maciej Robert, polityka.pl
 • “Delhi. Stolica ze złota i snu” Rany Dasgupty (w przekładzie B. Kopeć-Umiastowskiej) laureatem tegorocznej edycji Nagrody im. R. Kapuścińskiego za najlepszy reportaż literacki!

  “Delhi. Stolica ze złota i snu” Rany Dasgupty (w przekładzie B. Kopeć-Umiastowskiej) laureatem tegorocznej edycji Nagrody im. R. Kapuścińskiego za najlepszy reportaż literacki!

  “To książka o tym, jak etos służby dla narodu wyparła zasada maksymalizacji zysku. Dla polskich czytelników ten opis chwili przełomu brzmi znajomo” – powiedziała Olga Stanisławska, przewodnicząca jury Nagrody, o zwycięskiej książce.

  Gratulujemy Autorowi i tłumaczowi książki, a także pozostałym wyróżnionym tłumaczom: Januszowi Ochabowi (za Wojna umarła, niech żyje wojna Eda Vulliamy’ego) oraz Marcie Szafrańskiej-Brandt (za Głód Martina Caparrosa).

 • "Milionerzy w Indiach czują, że fortuna może zniknąć tak nagle, jak się pojawiła. Dlatego sporo czasu spędzają, przeciągając bogów na swoją stronę" - mówi Rana Dasgupta, autor książki Delhi. Stolica ze złota i snu, która zwyciężyła w 8. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki. Polecamy lekturę wywiadu!

  wyborcza.pl