Aktualności
 • Info image kind

  Mikołajki tuż-tuż!

  W dniach od 1 do 6 grudnia kupicie kilkaset tytułów z naszego katalogu z 30% rabatem.

  Promocja trwa na stronie internetowej i w warszawskiej księgarni w al. Jana Pawła II 45a/56 (pon. – pt. 11-19; sobota 10-14).

  Rabat dotyczy książek papierowych oraz e-booków.
  Tytuły objęte promocją
 • Info image kind

  Otwarcie Księgarni Czarnego na warszawskim Muranowie!

  Serdecznie zapraszamy do księgarni stacjonarnej w Warszawie w alei Jana Pawła II 45a/56.

  Zapraszamy w dni powszednie w godz. 11:00-19:00.

  Do zobaczenia!

 • Maciej Jakubowiak, Ostatni ludzie
  Maciej Jakubowiak
  Ostatni ludzie

  Książka jest katalogiem apokalips uporządkowanym jak dobre archiwum: są święte księgi, jest katastrofa klimatyczna i inwazje potworów z kosmosu. [...] Autor przeplata ze sobą liczne wątki, ukazując mozaikę, jaką dostarczył eschatologicznie płodny wiek XX.
  Karol Kleczka, „Znak”, M./Nr 12 z dn. 12.21
 • Remigiusz Ryziński, Hiacynt
  Remigiusz Ryziński
  Hiacynt

  „»Hiacynt« nie jest legendą, jest faktem, i co więcej to nie była jednorazowa akcja. Starałem się pokazać źródła, ale także konsekwencje społeczne tych działań. To, co było najtrudniejsze w osobistym odczuciu, to zmierzenie się z językiem z teczek, który jest identyczny jak publiczny dyskurs dzisiaj” — mówił Remigiusz Ryziński, autor książki Hiacynt,w „Wysokich Obcasach”. Gorąco polecamy lekturę artykułu Agaty Całkowskiej.

  wysokieobcasy.pl
 • Remigiusz Ryziński, Hiacynt
  Remigiusz Ryziński
  Hiacynt

  „»Hiacynt« to bomba z opóźnionym zapłonem. Efekt widzimy do dzisiaj. Nie tylko może się wydarzyć, ale to, co się dzieje obecnie, jest efektem »Hiacynta«”. Z Remigiuszem Ryzińskim, autorem książki Hiacynt, rozmawiała Agnieszka Łopatowska.

  zycie.hellozdrowie.pl
 • Charlie LeDuff, Praca i inne grzechy
  Charlie LeDuff
  Praca i inne grzechy

  Jest to kapitalna książka nie tylko o ciężkiej, fizycznej pracy, lecz także o tęsknocie za światem z przeszłości [...].
  Piotr Kofta, „Dziennik Gazeta Prawna”, DZ./Nr 234 z dn. 03/05.12.21
 • Opla Stasiuk Trzaska
  Opla Stasiuk Trzaska

  [...] czterdzieści minut muzyki hipnotycznej, emocjonalnie gęstej jak smoła i niekiedy jak smoła mrocznej.
  Łukasz Kamiński, „Gazeta Wyborcza - Kraków”, DZ./Nr 281 z dn. 03.12.21
 • Ewa Winnicka, Greenpoint
  Ewa Winnicka
  Greenpoint

  Ewa Winnicka pokazuje w Greenpoincie, że w Małej Polsce, którą zbudowaliśmy sobie w jednym z najbardziej zanieczyszczonych zakątków Ameryki, przeważał kolor czarny z domieszką szarego. Że trudno śnić amerykański sen, mieszkając w kilkunastoosobowym sabłeju [...]. Książka jest znakomicie napisana i trzyma w napięciu do ostatniej strony.

  wyborcza.pl
 • Tove Ditlevsen, Trylogia kopenhaska
  Tove Ditlevsen
  Trylogia kopenhaska

  Ditlevsen niczego nie upiększa ani nie romantyzuje. Pisze o swoich przeżyciach bezpośrednio i z przejmującą dosadnością – szorstki sarkazm miesza się tu z zaskakującym liryzmem. To rzadki przykład prozy, dzięki której na długo można się zatrzymywać nad jednym zdaniem i jednocześnie wartko płynąć przez całość. Wszystko się tu składa, każde słowo pasuje.
  Maria Magierska, Katarzyna Krzyżanowska, wyborcza.pl
 • Marek Szymaniak, Zapaść
  Marek Szymaniak
  Zapaść

  Z Markiem Szymaniakiem, autorem książki Zapaść, rozmawiała Monika Szewczyk: „Staram się, by dzięki tej książce ktoś dostrzegł problemy w polskich miasteczkach. I to się częściowo udało. Tematyka mniejszych miast przebiła się do mainstreamu. Mówili o nich zarówno przedstawiciele rządu, jak i politycy opozycji”.

  pl.aleteia.org
 • Piotr Jagielski, Święta tradycja, własny głos
  Piotr Jagielski
  Święta tradycja, własny głos

  „Z biegiem lat jazz nabierał coraz silniejszego wyrazu. Począwszy od Nowego Orleanu, gdzie muzyka służyła tylko, a może aż, do zabawy. Jazz nie stanowił wówczas wielkiego, społecznego manifestu wolnościowego. W latach sześćdziesiątych był on już silnie zaangażowaną, polityczną muzyką protestu”. Gorąco zachęcamy do lektury rozmowy i artykułu wokół książki Święta tradycja, własny głos Piotra Jagielskiego.

  muzyka.dziennik.pl
 • Marek Szymaniak, Zapaść
  Marek Szymaniak
  Zapaść

  Jak pisać z szacunkiem o tych, którym odbierano tak wiele przez ostatnich trzydzieści lat? Z autorem reportaży Zapaść Markiem Szymaniakiem na antenie radia newonce,rozmawiał Max Cegielski.

  newonce.net
 • Piotr Jagielski, Święta tradycja, własny głos
  Piotr Jagielski
  Święta tradycja, własny głos

  O tym, co oznacza tytuł Święta tradycja, własny głos, na antenie radiowej Dwójki opowiedział autor książki Piotr Jagielski: „Chodzi o walkę między tradycjonalistami, którzy uważali, że powstał pewien model i nie wolno go zmieniać, a modernistami, którzy ciągle szukali czegoś nowego. Po jakimś czasie nowatorzy stawali się strażnikami tradycji, którą sami stworzyli, w ich miejsce przychodzili kolejni, pchający jazz do przodu, poszukujący tego mitycznego własnego głosu”. Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

  polskieradio.pl
 • Paulina Siegień, Miasto bajka
  Paulina Siegień
  Miasto bajka

  [...] Siłą tego reportażu jest jego temat. „Wszyscy są zgodni, że nie byłoby dzieł E.T.A. Hoffmana ani traktatów Hannah Arendt, gdyby nie Królewiec, ale nie byłoby ich również, gdyby się stąd nie wyrwali”. Ze współczesnego Kaliningradu można uciekać w przeszłość. Bo przecież, co oczywiste, „ludzie wolą żyć w bajce”.
  Justyna Szklarczyk, „Polityka”, T./Nr 49 z dn. 01/07.12.21
 • Łukasz Garbal, Wedlowie
  Łukasz Garbal
  Wedlowie

  Książka Garbala to podróż po nieistniejącej Warszawie ostatnich 150 lat, pełnej napięć politycznych, wojen i różnic klasowych. I opowieść o milionerach.
  „Gazeta Wyborcza - Stołeczna”, DZ./Nr 275 z dn. 26.11.21
 • Remigiusz Ryziński, Hiacynt
  Remigiusz Ryziński
  Hiacynt

  Ryziński potrafi, pozostając w ramach formalnych narzuconych przez reportaż, pisać tak jak pisze się fabuły, a to napędza narrację i zatrzymuje czytelnika w tekście. […] Ryziński napisał świetny reportaż o przeszłości, która może się powtórzyć, ponieważ nie odrobiliśmy lekcji z tego, co w nas złe i głupie.
  Marcin Zegadło, Kięgozbiry, facebook.com
 • Łukasz Garbal, Wedlowie
  Łukasz Garbal
  Wedlowie

  Przepięknie wydana, słodko-gorzka historia. Brawa dla autora za zebranie materiału i książkę, którą się pochłania jak czekoladę.
  „Głos Pomorza”, DZ./Nr 276 z dn. 27/28.11.21
 • Award image kind

  Wspaniała wiadomość!

  Festiwal Puls Literatury ogłosił nazwiska nominowanych do Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima. Wśród wyróżnionych autorów znalazł się Paweł Sołtys. Laureata lub laureatkę poznamy 18 grudnia. Serdecznie gratulujemy autorowi i trzymamy kciuki!

 • Antonio Talia, Droga krajowa numer 106
  Antonio Talia
  Droga krajowa numer 106

  Talia pracowicie śledzi tajne nitki łączące kalabryjskie miasteczka z dalekim światem. [...] Autor udowadnia, że macki ndranghety sięgają daleko i głęboko wnikają w strukturę społeczną.
  Marian Hanik, „Nowe Książki”, M./Nr 11 z dn. 11.21
 • Opla Stasiuk Trzaska
  Opla Stasiuk Trzaska

  Projekt „Opla Stasiuk Trzaska” jest spontaniczną, nieokiełznaną podróżą w przeszłość, do czasów dzieciństwa spędzonego na wsi, pierwszych religijnych fascynacji i traum. Stasiuk, z ekspresją przypominającą Świetlickiego, w poetycki i bezkompromisowy sposób snuje opowieść podszytą ludową duchowością, a także delikatną erotyką.
  Jacek Skolimowski, „Newsweek Polska”, T./Nr 48 z dn. 29.11/05.12.21

Strona używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.