Aktualności
 • Info image kind

  Ważna informacja dla klientów księgarni stacjonarnej w Warszawie!

  W dniach 27 i 30 listopada (piątek, poniedziałek) księgarnia przy ul. Marszałkowskiej 43/1 będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji.

  Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy ponownie od 1 grudnia.

 • Info image kind

  30% rabatu na książki o Polsce!

  Z okazji premiery książki Tomasza Grzywaczewskiego Wymazana granica w dniach od 24 do 30 listopada kupicie wybrane tytuły o Polsce z 30% rabatem.

  Promocja trwa na stronie internetowej i w warszawskiej księgarni przy ul. Marszałkowskiej 43/1 (pon. – czw. 12-18; przerwa 15:30-16:00).

  Rabat dotyczy książek papierowych oraz e-booków.

  Tytuły objęte promocją
 • Info image kind

  Żegnamy Zochę!

  Wkrótce na dobre pożegnamy jeden z bestsellerowych tytułów z naszego katalogu, znakomitą książkę Angeliki Kuźniak Stryjeńska. Diabli nadali.

  W dniach od 26 października do 29 listopada kupicie ją z 50% rabatem.

  Promocja obowiązuje na stronie internetowej i w warszawskiej księgarni przy ul. Marszałkowskiej 43/1.

  czarne.com.pl
 • Matt Taibbi, Nienawiść sp. z o.o.
  Matt Taibbi
  Nienawiść sp. z o.o.

  Taibbi jest przede wszystkim beznadziejnie, bezpowrotnie zakochany w zawodzie dziennikarza. Idealizuje go. I o niego walczy. A w jego wizji dziennikarz goni za newsem i chodzi swoimi ścieżkami, a nie przepisuje tweety prezydenta i uczestniczy w zbiorowym akcie oburzenia.
  Paulina Domagalska, dwutygodnik.com
 • Katarzyna Mirgos, Gure
  Katarzyna Mirgos
  Gure

  „Własne państwo to dla wielu Basków marzenie, ale nierealne. Przede wszystkim nie ma na osiągnięcie tego celu pomysłu, planu. Można by się spodziewać, że kataloński zryw bardziej Basków poruszy, zmobilizuje do podobnego działania. Tak się nie stało, choć poparcie dla Katalończyków było bardzo duże” — mówi Katarzyna Mirgos, autorka książki Gure, w wywiadzie udzielonym Paulinie Dudek.

  weekend.gazeta.pl
 • Arnošt Lustig, Piękne zielone oczy
  Arnošt Lustig
  Piękne zielone oczy

  Powieść Lustiga sięga do źródeł obłędu, którym był porządek stworzony przez III Rzeszę, jej kultu śmierci, ale jest i opowieścią o naturze człowieka. O rozpaczy chwytania się życia, nawet jeśli to zaciśnięcie dłoni na ostrzu brzytwy.
  Marcin Zegadło, wyborcza.pl
 • Rafał Księżyk, Dzika rzecz
  Rafał Księżyk
  Dzika rzecz

  W ostatnim numerze Tygodnika Powszechnego z Rafałem Księżykiem, autorem Dzikiej rzeczy, rozmawiał Jan Błaszczak: „Opisuję przede wszystkim artystów, którzy dokonywali przekroczeń. Kształt jutra nie był jeszcze ustalony, ale euforyczna energia napędzała ludzi. Jak ktoś był młody, żądny wrażeń, to po prostu płynął”.

  tygodnikpowszechny.pl
 • Matt Taibbi, Nienawiść sp. z o.o.
  Matt Taibbi
  Nienawiść sp. z o.o.

  „Nienawiść sp. z o.o.” to nie analiza ani nawet esej. To lament. Głos sprzeciwu ważnego przedstawiciela amerykańskiego establishmentu dziennikarskiego […]. Poczytajcie więc Taibbiego. I miejmy nadzieję, że jego drogą pójdą inni dziennikarze. To znaczy przestaną być żołnierzami świętej wojny. A staną się ludźmi myślącymi krytycznie. Oby.
  „Dziennik Gazeta Prawna”, DZ./Nr 227 z dn. 20/22.11.20
 • Matt Taibbi, Nienawiść sp. z o.o.
  Matt Taibbi
  Nienawiść sp. z o.o.

  Skąd ten podział? Jak to się stało, że że nie chcemy ze sobą rozmawiać? Kto ma interes w skłóceniu społeczeństw? Matt Taibbi odpowiada: media.
  Natalia Budzyńska, „Przewodnik Katolicki”, T./Nr 47 z dn. 22.11.20
 • Josef Škvorecký, Gorzki świat
  Josef Škvorecký
  Gorzki świat

  Prozę Josefa Škvoreckiego można nazwać świadomą poetyką świadectwa, która wskazuje na asymetryczną odpowiedzialność za wezwanie obcego. Kruche opowieści, rozsypujące się w okamgnieniu, sprawiają, że czytelnik podejmuje trud zawierzenia, potraktowania przeżytego życia jako niepodważalne sacrum.
  Michał Trusewicz, „Odra”, M./Nr 11 z dn. 11.20
 • Wojciech Chamier-Gliszczyński, Portrecista psów
  Wojciech Chamier-Gliszczyński
  Portrecista psów

  Debiutancka powieść Chamier-Gliszczyńskiego jest – o czym świadczy i motywika zła, i prowadzone gry pozorów – podszyta brawurą, spowita cieniem, aż lepi się od ponurych cech półświatka z dwudziestolecia międzywojennego [...]. Bohaterowie „Portrecisty psów” pewnie świetnie dogadaliby się z Jakubem Szapiro i jego kompanami, gdyby tylko opuścili Pomorze na rzecz Warszawy.
  Anna Zagórska, artpapier.com
 • Ronan Farrow, Złap i ukręć łeb
  Ronan Farrow
  Złap i ukręć łeb

  Książka Farrowa „Złap i ukręć łeb” [...] jest podsumowaniem kilkuletniego śledztwa dziennikarskiego, próbą rozrysowania systemu, który chronił bogatych i wpływowych seksualnych drapieżników.
  Jakub Demiańczuk, „Polityka”, T./Nr 47 z dn. 18-24.11.20
 • Award image kind

  Wspaniała wiadomość! Wojciech Nowicki, autor takich książek jak m.in. Cieśniny czy Dno oka, otrzymał nominację do Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima! Ostateczny werdykt jury poznamy 13 grudnia. Autorowi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

  facebook.com
 • Piotr Lipiński, Kroków siedem do końca
  Piotr Lipiński
  Kroków siedem do końca

  Lipiński znakomicie pisze o komunizmie [...] Należą mu się za to słowa najwyższego uznania. Jestem pewien, że do sięgnięcia po książkę nie muszę specjalnie namawiać. Z pewnością przeczytają ją wszyscy interesujący się historią Polski, a także wszyscy miłośnicy pisarstwa Piotra Lipińskiego. Naprawdę warto.
  Wojciech Sobański, lubimyczytac.pl
 • Rafał Księżyk, Dzika rzecz
  Rafał Księżyk
  Dzika rzecz

  Księżyk zwraca uwagę na tych, którzy próbowali czegoś więcej, opisuje trójmiejską scenę muzyczną, wraca do Wrocławia, twierdzy polskiej alternatywy. Wskrzesza legendę warszawskich klubów, takich jak Fugazi. Przypomina performerów z grupy Kinsky, polskich twórców grunge'u z InCrowd [...]. Przygląda się powstawaniu i recepcji pierwszych hiphopowych albumów Kazika. Wspomina niesamowitą atmosferę koncertów Houk.
  Piotr Gociek, „Do Rzeczy”, T./Nr 47 z dn. 16/22.11.20
 • Katarzyna Mirgos, Gure
  Katarzyna Mirgos
  Gure

  Katarzyna Mirgos [...] Krajem Basków jest zafascynowana [...]. Interesuje ją przede wszystkim zwyczajność, to, czego na pewno nie znajdzie w przewodnikach czy oficjalnych narracjach, buduje swoją książkę z osobistych przeżyć – swoich i rozmówców.
  Wiesław Kowalski, teatrdlawszystkich.eu
 • Walter Tevis, Gambit królowej
  Walter Tevis
  Gambit królowej

  Walter Stone Tevis […] stworzył porywającą książkę o pięknie i magii szachów i uroku sportowej rywalizacji.
  Jacek Binkowski, „Tygodnik Angora”, T./Nr 47 z dn. 22.11.20
 • Patti Smith, Rok Małpy
  Patti Smith
  Rok Małpy

  Artystka zabiera nas w świat swoich podróży, przeżyć, spotkań i snów.
  Ewelina Szyszkowska, „Magazyn Literacki Książki”, M./Nr 10-20 z dn. 10-20
 • Karolina Baca-Pogorzelska, Michał Potocki, Czarne złoto
  Karolina Baca-Pogorzelska, Michał Potocki
  Czarne złoto

  Odkąd Kijów ogłosił blokadę okupowanej części kraju, handel z „republikami ludowymi” jest nielegalny — jednak mało kto, łącznie z Brukselą, krajami członkowskimi UE, a nawet samą Ukrainą się tym przejmuje. Po „Czarnym złocie” nie będzie już można zasłaniać się niewiedzą.
  Wojciech Górecki, „Nowe Książki”, M./Nr 10 z dn. 10.20
 • Zbigniew Rokita, Kajś
  Zbigniew Rokita
  Kajś

  „Ślązacy uwierają polskość, ale są dla niej próbą generalną przed – mam nadzieję – powrotem Polski do bycia państwem silnie wielonarodowym, jakim była przed wiekami” — mówił Zbigniew Rokita. Z autorem książki Kajś rozmawiała Kaja Puto.

  krytykapolityczna.pl
 • Info image kind

  30% rabatu na książki eseistyczne!

  Z okazji premiery książki Pawła Próchniaka Promieniowanie tła w dniach od 17 do 23 listopada kupicie wybrane tytuły eseistyczne z 30% rabatem.

  Promocja obowiązuje na stronie internetowej i w warszawskiej księgarni przy ul. Marszałkowskiej 43/1 (pon. – pt. 12-18; przerwa 15:30-16:00).

  Tytuły objęte promocją
 • Walter Tevis, Gambit królowej
  Walter Tevis
  Gambit królowej

  Wciągająca dzięki budowaniu napięcia dotyczącego zawodów. Wzruszająca na poziomie zmagania się ze słabościami. Pokrzepiająca faktem, że na końcu drogi czeka nagroda. Takiej książki teraz mi potrzeba, cieszę się, że przeżywa swoje pięć minut.
  Paulina Siedlecka, readlikeagirl.pl
 • Matt Taibbi, Nienawiść sp. z o.o.
  Matt Taibbi
  Nienawiść sp. z o.o.

  Autor książki „Nienawiść sp. z o.o.” pisze wprawdzie o Stanach Zjednoczonych, ale jego opowieść jest uniwersalna. Kiedy przez jej pryzmat spojrzymy na polskie media, to trudno nie dostrzec tu wielu podobieństw, choćby w działaniach najważniejszych stacji telewizyjnych czy największych tytułów prasowych. I dlatego warto po nią sięgnąć, bo takiej opowieści o naszych mediach wciąż nie ma, a szkoda.
  Marek Szymaniak, spidersweb.pl

Strona używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.