Aktualności
 • Info image kind

  Żegnamy dwanaście ogoniastych srok!

  W dniach od 20 do 31 stycznia kupicie książkę Stanisława Łubieńskiego „Dwanaście srok za ogon” ze specjalnym 50% rabatem.

  Promocja obowiązuje na stronie internetowej i w warszawskiej księgarni stacjonarnej.

  Rabat dotyczy książki papierowej oraz e-booka.

  czarne.com.pl
 • Info image kind

  30% rabatu na książki o ciele i duszy!

  Z okazji premiery książki Anne Boyer Obumarła (tł. K. Iwaszkiewicz) w dniach od 19 do 25 stycznia kupicie wybrane tytuły o ciele i duszy z 30% rabatem.

  Promocja obowiązuje na stronie internetowej i w warszawskiej księgarni przy ul. Marszałkowskiej 43/1 (pon. – pt. 12-18; przerwa 15:30-16:00).

  Rabat dotyczy książek papierowych oraz e-booków.


  Tytuły objęte promocją
 • Thumbnail konkurs grafika

  Opisz swoją podróż i wygraj voucher na wycieczkę!

  Razem z biurem podróży Barents.pl zachęcamy do udziału w konkursie literackim. Do wygrania voucher o wartości 2000 zł oraz zestawy książek. Konkurs trwa od 13 stycznia do 10 lutego. Szczegóły znajdziecie w regulaminie (link poniżej). Powodzenia!

  Regulamin konkursu
 • Tomasz Grzywaczewski, Wymazana granica
  Tomasz Grzywaczewski
  Wymazana granica

  Tomasz Grzywaczewski napisał naprawdę świetny i bardzo interesujący reportaż [...] Jest to porywająca książka, która uświadamia nam bogactwo naszej historii i pokazuje skomplikowane dzieje Polski i Polaków w XX wieku. Gorąco polecam. To naprawdę wciągająca lektura.
  Wojciech Sobański, lubimyczytac.pl
 • Jessica Bruder, Nomadland
  Jessica Bruder
  Nomadland

  „Nomadzi nie chcą, żeby nazywać ich bezdomnymi. Oni mają dom, tylko taki na czterech kołach” — podkreśla Jessica Bruder. Z autorką Nomadlandu (tł. M. Tomczak) rozmawiała Iga Nyc.

  „Pani”, M./Nr 2 z dn. 02.21
 • Laura Jane Grace, Dan Ozzi, Trans
  Laura Jane Grace, Dan Ozzi
  Trans

  Pomimo (a może dzięki) swojej konwencjonalności „Trans” to mocny głos o tej stronie punku, która zbyt często umyka cisheteryckim, maskulinistycznym opowieściom o dziedzictwie Sex Pistolsów, The Clash i kolektywu CRASS.
  J. Szpilka, dwutygodnik.com
 • Matt Taibbi, Nienawiść sp. z o.o.
  Matt Taibbi
  Nienawiść sp. z o.o.

  Mówi się, że media to czwarta władza. Matt Taibbi w „Nienawiści sp. z o.o.” udowadnia jednak, że to absolutna nieprawda. Tak naprawdę bowiem media nie są żadną czwartą władzą, tylko pierwszą, pozostawiając pozostałe daleko w tyle.
  Wojciech Podgórski, „Nowy Folder”, M./Grudzień 2020
 • Tomasz S. Markiewka, Gniew
  Tomasz S. Markiewka
  Gniew

  „W naszym społeczeństwie istnieje wiele problemów i różne grupy społeczne jak najbardziej mają prawo być wkurzone. Ale jest znacząca różnica między państwem, które w ogóle nie rozwiązuje problemów, a takim, które stara się je stopniowo zmniejszać”. Z Tomaszem S. Markiewką, autorem książki Gniew, rozmawiał Wojciech Podgórski z magazynu Nowy Folder. Polecamy!

  „Nowy Folder”, M./Grudzień 2020
 • Ludwika Włodek, Gorsze dzieci Republiki
  Ludwika Włodek
  Gorsze dzieci Republiki

  „Gorsze dzieci republiki” przynoszą czytelnikowi garść ważnych, uniwersalnych obserwacji. Autorce ich formułowanie przychodzi tym łatwiej, że znakomicie łączy empatię i asertywność – wobec swoich rozmówców potrafi być zarazem czuła i uważna [...]. To bez wątpienia jedna z najlepszych książek reportażowych, jakie ukazały się w ostatnim czasie na polskim rynku.
  Michał Przeperski, histmag.org
 • Jędrzej Pasierski, Kłamczuch
  Jędrzej Pasierski
  Kłamczuch

  W książkach Pasierskiego kryminał walczy o pierwszeństwo z formułą powieści obyczajowej i psychologicznej. Seria zdołała zapewnić mu w krótkim czasie miano jednego z najbardziej obiecujących twórców literatury kryminalnej w Polsce.
  Amelia Sarnowska, onet.pl
 • Holly George-Warren, Janis
  Holly George-Warren
  Janis

  Książka Holly George-Warren to [...] rzetelne kompendium wiedzy o amerykańskiej scenie muzycznej od lat 30. do 70.
  Urszula Pieczek, „Znak”, M./Nr 1 z dn. 01.21
 • Tomasz Grzywaczewski, Wymazana granica
  Tomasz Grzywaczewski
  Wymazana granica

  To nie jest książka tylko historyczna, choć w takim temacie nie można uciec od przeszłości. [...] Bohaterem zbiorowym są tutejsi – mieszkańcy różnych ziem, których burzliwy XX wiek, bez pytania ich o zdanie, rzucał w granice III Rzeszy, Związku Radzieckiego, Czechosłowacji czy Polski.

  press.pl
 • Jessica Bruder, Nomadland
  Jessica Bruder
  Nomadland

  Książka Jessiki Bruder to nie tylko opowieść o wykluczeniu i nierównościach społecznych, ale też pożegnanie z myślą o sielskiej emeryturze.
  „Press”, DM./Nr 1/2 z dn. 01/02.21
 • Jessica Bruder, Nomadland
  Jessica Bruder
  Nomadland

  Czy będziemy pracować do końca życia? O brutalności współczesnego kapitalizmu rozmawiają Cveta Dmitrova i Tomasz Stawiszyński. Punktem wyjścia do dyskusji jest książka Jessiki Bruder Nomadland (tł. M. Tomaczak).

  tokfm.pl
 • Włodek Goldkorn, Osioł Mesjasza
  Włodek Goldkorn
  Osioł Mesjasza

  Autor próbuje przejść jeszcze raz drogę od marzenia przez rozczarowanie po pogodzenie się i pewne zrozumienie. Od młodości, w której jest się gotowym na wszystko, po dojrzałość, kiedy można patrzeć z dystansem. A wówczas okazuje się, że świat jidysz wcale nie stoi w opozycji do świata hebrajskiego, ale – że jeden wypływa z drugiego.
  Maria Fredro-Boniecka, vogue.pl

Strona używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.