Aktualności
  • 30% rabatu na książki z serii Reportaż!

    Z okazji premiery książki Thomasa Orchowskiego Pasterzy jest coraz mniej w dniach od 15 do 21 lipca kupicie wybrane tytuły z serii Reportaż z 30% rabatem. Rabat dotyczy książek papierowych oraz e-booków.
    Promocja obowiązuje na stronie internetowej i w warszawskiej Księgarni Czarnego w alei Jana Pawła II 45a/56.

    Tytuły objęte promocją:
  • Martyna M. Wojtkowska, W Nowej Zelandii wschodzi słońce
    Martyna M. Wojtkowska
    W Nowej Zelandii wschodzi słońce

    Zdaniem autorki historia polskich dzieci z Pahiatua – mimo dramatu i okrucieństwa wojny – niesie również przesłanie nadziei. […] to opowieść o wspólnocie, o tym, że nawet w najtrudniejszych okolicznościach, gdy ktoś zostaje wyrwany z domu i traci rodziców, mogą pojawić się ludzie zdolni zapewnić mu życie, które mimo wszystko okazuje się szczęśliwe.
    Redakcja PAP.pl, pap.pl
  • Thomas Orchowski, Pasterzy jest coraz mniej
    Thomas Orchowski
    Pasterzy jest coraz mniej

    Po przeczytaniu coś się we mnie poruszyło. (…) Przez tyle lat żyłem wśród Greków – spałem w ich stodołach, jadałem z ich rąk, rozmawiałem z nimi o życiu. A jednak dopiero teraz zrozumiałem skąd się biorą ich zachowania. Duma, nieufność, ciepło, które przychodzi nie od razu. Wolność, której nie chcą oddać nikomu – nawet sobie nawzajem.
    Siga Siga Kreta na Własną Rękę, facebook.com
  • Piotr Kępiński, Neapol słodki jak sól
    Piotr Kępiński
    Neapol słodki jak sól

    Najnowsza książka Piotra Kępińskiego to esej, bogaty w historyczne i historyczno-artystyczne detale, nie trzymający się gatunkowych ram, po lekturze którego chciałoby się wsiąść na skuter lub powłóczyć piechotą po zmieniającym się, dynamicznym, pełnym kontrastów, ale niezmiennie fascynującym mieście u stóp Wezuwiusza.
    Zuzanna Liszewska, culture.pl
  • Serhij Żadan, Arabeski
    Serhij Żadan
    Arabeski

    Wspaniałe portrety psychologiczne, opowieści o traumie, zagubieniu, pustce i zapomnieniu — a wszystko to Żadan robi w sposób prosty, w zdaniach nieskomplikowanych, przyszpilających czytelnika, pozbawiających go oddechu.
    Michał Nogaś, facebook.com
  • Siddhartha Mukherjee, Pieśń komórek
    Siddhartha Mukherjee
    Pieśń komórek

    Mukherjee dowodzi, że muzyka komórek, rodzaj sekretnego języka, ujawnić się może w holistycznym ujęciu, gdy przedstawiamy komórkę jako element więziotwórczy, część wzajemnych połączeń, interakcji z otoczeniem oraz z różnymi gałęziami nauk i języków.
    Monika Ładoń, artpapier.com
  • Hilary Mantel, Duchy zostają
    Hilary Mantel
    Duchy zostają

    Mantel, której styl cechuje precyzja wypowiedzi, swego rodzaju oszczędność w konstruowaniu zdań, doskonale zdaje sobie sprawę, że „pisanie o własnej przeszłości jest jak błądzenie po domu, w którym wybiło korki” – akt dokonujący się w nadziei, że machając ręką po omacku, natrafi się na jakiś punkt odniesienia, na odrobinę stabilności.
    Wit Pietrzak, noweksiazki.com.pl
  • Patrick Radden Keefe, Głowa węża
    Patrick Radden Keefe
    Głowa węża

    „Głowa węża” wykracza daleko poza opis metod działania świata przestępczego. To książka w równym stopniu o wierze w mit amerykańskiego snu – i o jego społecznym bankructwie. Historia Siostry Ping to opowieść o tragicznych losach jednostek, na które wpływa globalizacja i jej procesy, i o słabościach amerykańskiego systemu ekonomiczno-politycznego.
    Michał Choiński, wyborcza.pl
  • Négar Djavadi, Wszystkie moje rewolucje
    Négar Djavadi
    Wszystkie moje rewolucje

    „Wszystkie moje rewolucje” to powieść głęboko humanistyczna, oswajająca wszelką inność, pokazująca, jak trudno niekiedy pogodzić się z własną tożsamością, a co dopiero odkryć ją przed innymi. „Wszystkie moje rewolucje” to istny konglomerat zagadnień i fabuł, mieści w sobie elementy powieści historycznej, psychologicznej analizy, silne akcenty społeczno-polityczne z domieszką sensacji i głęboką nutą orientalnego posmaku.
    sztukater.pl
  • Paweł Smoleński, Trędowate kobiety czyszczą ryż
    Paweł Smoleński
    Trędowate kobiety czyszczą ryż

    Ośrodek Jeevodaya […] okazał się ostatnim, w pełni rozpoznanym terenem interwencji Smoleńskiego. Bo nawet jeśli reporter siadał bez skrępowania wśród swoich bohaterów […], starając się pozostać niewidzialnym, to jego opowieści bez wątpienia mają charakter interwencyjny. Wolne od osądu, skłaniają do podjęcia dialogu z Innym.
    Agnieszka Warnke, culture.pl
  • Tobias Wolff, Oto początek naszej historii
    Tobias Wolff
    Oto początek naszej historii

    Niedopowiedzenia, brutalny realizm, bezwzględność wobec bohatera, skupienie na przeciętnych ludziach w przeciętnych dekoracjach. A wszystko to wśród fajerwerków konstrukcyjnych, których nie powstydziłby się David Foster Wallace. Wolffowi udaje się odnaleźć swoistą trzecią drogę: zebrać to, co najcenniejsze w dawnym ascetycznym realizmie oraz nowszym rozbuchanym postmodernizmie.
    Maciej Miłkowski, wydawnictwoproby.pl
  • Ziemowit Szczerek, Końce światów
    Ziemowit Szczerek
    Końce światów

    „Zastanawiam się, czy cały ten światowy zgiełk nie doprowadzi do tego, że końce światów, do których musiałem jeszcze jeździć na krańce Europy, nie pojawią się pomiędzy każdym z naszych państw. Najgorsze jest to, że nie będzie wtedy za bardzo gdzie uciekać” - mówił Ziemowit Szczerek w rozmowie z Amelią Sarnowską. Polecamy!

    kultura.onet.pl
  • Tobias Wolff, Oto początek naszej historii
    Tobias Wolff
    Oto początek naszej historii

    Choć Wolff wpisuje się w tradycję amerykańskiego realizmu (od Sherwooda Andersona po Alice Munro), jego proza nosi także ślady refleksji filozoficznej. Opowiadania nie oferują łatwych odpowiedzi, ale jak każda dobra literatura, stwarzają przestrzeń do zadawania fundamentalnych pytań. „Oto początek naszej historii” to zbiór literacko znakomity: dojrzały, przejmujący, niepozorny i pełen wewnętrznej siły. To proza najwyższego rzędu. Pisana nie po to, by imponować, ale by dotykać.
    melancholiacodziennosci.blogspot.com
  • Tobias Wolff, Oto początek naszej historii
    Tobias Wolff
    Oto początek naszej historii

    To proza, która nie tyle opowiada historie, ile je przeżywa - razem z nami. Jak stwierdził George Saunders, „ależ mamy szczęście, że istnieje ktoś taki”.
    RafaŁ Pikuła, „Przegląd”, T./ Nr 29
  • Piotr Kępiński, Neapol słodki jak sól
    Piotr Kępiński
    Neapol słodki jak sól

    Tomasz Stawiszyński zaprasza do wysłuchania rozmowy z Piotrem Kępińskim, autorem Neapol słodki jak sól: o historii i teraźniejszości Neapolu; o kamorze, neapolitańskiej mafii; o neapolitańskiej kuchni; o specyficznej duchowości Neapolu – przenikających się katolicyzmie i pogaństwie i o neapolitańskiej kuchni – pizzy i limoncello.


    open.spotify.com

Strona używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.