Aktualności
 • Info image kind

  Informacja dla klientów warszawskiej księgarni stacjonarnej.

  W dniach od 23 do 27 lipca księgarnia przy ul. Marszałkowskiej 43 lok. 1 będzie czynna w godz. 12.00-17.00.

  Przepraszamy za utrudnienia.

 • Ziauddin Sardar, Mekka
  Ziauddin Sardar
  Mekka

  "Przybycie do Mekki wciąż jest ogromnym duchowym doświadczeniem, które sprawia, że człowiek jest oniemiały, kiedy po raz pierwszy przybywa do świętego meczetu, staje przed Kaabą i czuje, że to właśnie znaczy być muzułmaninem. Jednak gdy się stamtąd wychodzi, widzi się brzydotę miasta" - mówi Ziauddin Sardar, autor książki Mekka (tł. D. Jasiński) w rozmowie z Aldoną Łaniewską-Wołłk na antenie radiowej Dwójki.

  polskieradio.pl
 • Info image kind

  Drodzy Czytelnicy! W lipcowe weekendy kupicie wybrane tytuły z serii Amerykańskiej z 35% rabatem.

  W dniach od 20 do 22 lipca w promocji znalazło się dziewięć znakomitych tytułów.

  Zapraszamy na stronę internetową i do warszawskiej księgarni stacjonarnej, gdzie promocja potrwa do czwartku 26 lipca (w nadchodzącym tygodniu księgarnia czynna od pon. do pt. w godz. 12.00-17.00).

  Książki objęte promocją
 • Beata Chomątowska, Betonia
  Beata Chomątowska
  Betonia

  Autorka przygląda się blokom, odkrywa ich tajemnice, opowiada o wpływie, jaki wywarły na współczesną architekturę, styl życia i kulturę.
  „Twój Styl”, M./Nr 8
 • Info image kind

  30% rabatu na książki z serii Menażeria

  Z okazji premiery książki Arkadiusza Szarańca Żubry lubią jeżyny w dniach od 17 do 23 lipca kupicie wybrane tytuły z serii Menażeria z 30% rabatem.

  Promocja obowiązuje na stronie internetowej i w warszawskiej księgarni przy ul. Marszałkowskiej 43/1 (księgarnia czynna w dni powszednie w godz. 12.00-18.00).

  Książki objęte promocją
 • Ola Synowiec, Dzieci Szóstego Słońca
  Ola Synowiec
  Dzieci Szóstego Słońca

  „Gdy turysta z Europy albo ze Stanów fatyguje się do Meksyku, by spróbować pejotla, to nie po to, aby kupić go od ulicznego handlarza. Jedzie po coś, co uważa za kompletne doświadczenie” - mówi Ola Synowiec w rozmowie z Anną Kiedrzynek. Polecamy!

  newsweek.pl
 • Marek Szymaniak, Urobieni
  Marek Szymaniak
  Urobieni

  „Może wreszcie czas spojrzeć nie tylko na statystyki, wzrost gospodarczy i zielone strzałki. Nasz kraj mocno rozwinął się przez ostatnie 30 lat. Ale na autostradzie tego postępu jest mnóstwo rozjechanych życiorysów. Czynnik ekonomiczny stał się ważniejszy od człowieka. Czas, aby to człowiek był na pierwszym miejscu. To oczywiście wymaga dyskusji na temat modelu gospodarczego, w którym żyjemy” – mówi Marek Szymaniak, autor reportaży „Urobieni”. Zachęcamy do lektury wywiadu!

  Aleteia.pl
 • Monika Sznajderman, Magdalena Kicińska, Przecież ich nie zostawię
  Monika Sznajderman, Magdalena Kicińska
  Przecież ich nie zostawię

  A opiekunki, lekarki z innych ochronek czy szpitali? Dlaczego o nich było i jest cicho? Bo nie były mężczyznami? Właśnie ich portrety próbują odtworzyć autorki książki (...). Sklejają je ze skrawków informacji, czasem znają tylko imię i nie potrafią dopasować nazwiska. Wychodzą więc obrazy niepełne. Jakby autorki układały puzzle – wiedząc, że mają tylko garstkę elementów, a reszta przepadła. Ale to zupełnie nie szkodzi. Ważne, że te portrety powstały.
  Maria Fredro-Boniecka, vogue.pl
 • James McBride, Załatw publikę i spadaj
  James McBride
  Załatw publikę i spadaj

  „Załatw publikę i spadaj” to nie tylko biografia, którą czyta się z wypiekami na twarzy. To także bardzo dobry reportaż o Stanach Zjednoczonych.
  Tomasz Ogonowski, „Prestiż”, nr 5|92, 06/07.2018
 • Marek Szymaniak, Urobieni
  Marek Szymaniak
  Urobieni

  „Wielu Polaków pracuje w niedużych firmach. A w nich sytuacja często jest trudna. W dużej firmie, gdy coś się dzieje, można zgłosić nieprawidłowości do przełożonego swojego przełożonego. A w małej, w której nie ma tych szczebli? Komu się je zgłosi – szefowi, który nas mobbinguje? Tacy pracownicy najczęściej zaciskają zęby i pracują dalej. Albo zwalniają się i odchodzą, jeśli mogą sobie na to pozwolić” – mówi Marek Szymaniak w rozmowie z Katarzyną Stańczyk.

  wokolfaktu.pl
 • Info image kind

  Amerykańskie weekendy!

  Drodzy Czytelnicy! W lipcowe weekendy kupicie wybrane tytuły z serii Amerykańskiej z 35% rabatem.

  W dniach od 13 do 15 lipca w promocji znalazło się dziewięć znakomitych tytułów.

  Zapraszamy na stronę internetową i do warszawskiej księgarni przy ul. Marszałkowskiej 43/1 (księgarnia czynna w dni powszednie w godz. 12.00-18.00).

  Tytuły objęte promocją

 • Marek Szymaniak, Urobieni
  Marek Szymaniak
  Urobieni

  Historie zgromadzone w tej książce przedstawiają polski rynek pracy taki jaki jest, dziki i wyzyskujący (…). Dobrze by było, żeby poczytali to szczególnie pracodawcy.
  „Przewodnik Katolicki”, T./Nr 28 z dn. 15.07.18
 • Ola Synowiec, Dzieci Szóstego Słońca
  Ola Synowiec
  Dzieci Szóstego Słońca

  „Chciałam pokazać ten kraj z innej strony. Odejść od wojny narkotykowej, problemów społecznych i pokazać inny Meksyk” - mówi Ola Synowiec w rozmowie z Justyną Tylczyńską na antenie radiowej Czwórki. Polecamy odsłuchanie całej rozmowy!

  polskieradio.pl
 • Beata Chomątowska, Betonia
  Beata Chomątowska
  Betonia

  Jest więc wielka płyta i „maszyny do mieszkania”, są wielkie projekty społeczne i ich upadek albo subkultury i historie rodem z „My, dzieci z dworca Zoo”, ale nie brakuje też podwórkowych opowieści, sąsiedzkich wspomnień czy historii osiedlowych porachunków. Wszystko to w tajemniczym świecie „Betonii”.
  Małgorzata Bożek, igimag.pl
 • Hisham Matar, Powrót
  Hisham Matar
  Powrót

  „Codzienne życie Libijczyków jest potwornie trudne. Nikt nie ma pewności, czy uda mu się zaprowadzić dziecko do szkoły, czy drogi będą otwarte, czy nie zabraknie wody i prądu, a w banku nie skończą się pieniądze. To pozostawia bardzo mało miejsca na myślenie o tym, jak rozwiązać większe problemy” – mówi Hisham Matar w rozmowie z Aleksandrą Lipczak w najnowszym numerze Polityki.

  polityka.pl
 • Beata Chomątowska, Betonia
  Beata Chomątowska
  Betonia

  „Współczesne budownictwo mieszkaniowe to wariacje na temat bloku – nawet jeśli dla prestiżu określa się je mianem 'apartamentowców'” – mówi Beata Chomątowska w rozmowie z Jakubem Majmurkiem (Krytyka Polityczna). Polecamy lekturę wywiadu!

  krytykapolityczna.pl
 • Beata Chomątowska, Betonia
  Beata Chomątowska
  Betonia

  „‘Betonia’, słowo zaczerpnięte ze slangowego niemieckiego, brzmi trochę jak nazwa mitycznej krainy. Jest określeniem, w którym zawiera się cały smutek i piękno utopii. W każde marzenie o ideale, które towarzyszyło inżynierom, architektom i politykom pragnącym stworzyć szybki, tani i masowy sposób produkcji domów dla każdego, wpisane jest niespełnienie. Dotyczy to zarówno Polski, jak i Londynu, Berlina czy innych europejskich miast, gdzie próbowano ten ideał realizować” – mówi Beata Chomątowska w rozmowie z Jackiem Góreckim (mobilni.pl). Polecamy!

  mobilni.pl
 • Jakub Socha, Żebrowski
  Jakub Socha
  Żebrowski

  Autorowi monografii „Żebrowski. Hipnotyzer” udała się rzecz niezwykła: udowodnił, że bohater jego opowieści był artystą, który – niezależnie od realizacji własnych projektów, na przekór niesprzyjającym okolicznościom – dzięki charyzmie, talentowi oraz sile charakteru, oddziaływał na innych, zwłaszcza na ich decyzje twórcze.
  Zofia Wnuk, „Nowe Książki”, M./Nr 7/8 z dn. 07/08.18
 • James McBride, Załatw publikę i spadaj
  James McBride
  Załatw publikę i spadaj

  Rozrabiaka, który do przesady dbał o włosy i zęby. Nie umiał nie sprawiać kłopotów. Facet nie do opisania. A jednak James McBride opisał go sposób błyskotliwy […]. Pisze świetnie, co polski przekład Macieja Świerkockiego w dużej mierze oddaje.
  Anna Bernat, „Nowe Książki”, M./Nr 7/8 z dn. 07/08.18
 • Award image kind

  Martin Pollack został laureatem Nagrody im. Johanna-Heinricha Mercka za esej i krytykę literacką przyznawanej przez Niemiecką Akademię Języka i Literatury. Serdecznie gratulujemy Autorowi.

 • Johann Hari, Ścigając krzyk
  Johann Hari
  Ścigając krzyk

  Imponująca dziennikarska produkcja […]. Nie negując tego, że wśród dziś zakazanych narkotyków jest faktycznie wiele bardzo silnie uzależniających substancji, rozmówcy Hariego proponują, by spojrzeć na epidemię uzależnienia szerzej: jako na symptom rozpadu społecznych więzi, rosnącej niepewności i poczucia braku perspektyw.
  Jakub Majmurek, dwutygodnik.com

Nowości

Bestsellery

Promocje

 • Książki i audiobooki taniej w internecie
  16% zniżki na na czarne.com.pl na wszystkie zamówione książki w papierze i audiobooki na cd
 • Pliki taniej na czarne.com.pl
  20% zniżki na czarne.com.pl przy zakupie e-booków i audiobooków w pliku