Aktualności
 • Info image kind

  30% rabatu na książki o Rosji!

  Z okazji premiery książki Jeleny Kostiuczenko Przyszło nam tu żyć (tłum. K. Kwiatkowska-Moskalewicz) w dniach od 14 do 20 stycznia kupicie wybrane tytuły o Rosji z 30% rabatem.

  Promocja trwa na stronie internetowej i w warszawskiej księgarni przy ul. Marszałkowskiej 43 lok. 1 (pon. – pt. 12-18).

  Książki objęte promocją
 • Łukasz Lamża, Światy równoległe
  Łukasz Lamża
  Światy równoległe

  Funkcjonowaniu tego równoległego, pozanaukowego świata przygląda się w swojej książce Łukasz Lamża. I należą się mu podziękowania nie tylko za świetnie napisany reportaż, ale i zajrzenie w głąb doliny niesamowitości, do której zapuszczać się mają odwagę tylko nieliczni.
  „Dziennik Polski”, DZ./Nr 13 z dn. 17.01.20
 • Sylwia Siedlecka, Złote piachy
  Sylwia Siedlecka
  Złote piachy

  „Złote piachy” to reportaż o polityce i historii opowiedziany poprzez miejsca i ludzi, dla których komunizm wciąż jest traumą.
  Jacek Binkowski, „Tygodnik Angora”, T./Nr 3 z dn. 19.01.20
 • Błażej Strzelczyk, Moja żona głaszcze jeże
  Błażej Strzelczyk
  Moja żona głaszcze jeże

  Bohaterowie nie udzielają gotowych rad. Ale czule opowiadają, jak ważne jest zrozumienie, dotyk, przyjaźń, budowanie wspólnego miejsca na ziemi. Inspirujące!
  „Twój Styl”, M./Nr 2 z dn. 02.20
 • Adam Robiński, Kiczery
  Adam Robiński
  Kiczery

  Jego podróż miała jeden cel - być w drodze. Mapa w dłoń, książka Bruce’a Chatwina do plecaka i koniecznie dobre buty. Bo znaczną część tej podróży przebył pieszo. I nie ograniczył się jedynie do tej części, która leży na terytorium Polski.
  Rafał Zychal, wiadomosci.onet.pl
 • Stephanie Land, Sprzątaczka
  Stephanie Land
  Sprzątaczka

  „Sprzątaczka” dokonuje rozbiórki mitu mówiącego, że za sprawą ciężkiej pracy można się z takiej [ciężkiej] sytuacji wydostać, a także stereotypu, że korzystający z zasiłków znaleźli się w kryzysie z powodu złych decyzji, lenistwa i braku determinacji. Land dobrze tropi mechanizm wpędzania w poczucie wstydu i winy i ujawnia, z jaką łatwością nie dostrzegamy własnego uprzywilejowania.
  Paweł Jasnowski, „Polityka”, T./Nr 2 z dn. 08/14.01.20
 • Maria Reimann, Nie przywitam się z państwem na ulicy
  Maria Reimann
  Nie przywitam się z państwem na ulicy

  To żaden suchy szkic, analiza czy nawet reportaż – jest osobista, napisana precyzyjnym, wciągającym językiem. Jeżeli miałbym polecić tylko jedną książkę o tym, „jak to jest być niepełnosprawnym w Polsce”, byłaby to właśnie ta pozycja.
  „Przegląd”, T./Nr 2 z dn. 07/12.01.20
 • Award image kind

  Wspaniałe wieści prosto z Krakowa!

  Książka Wirus paniki Setha Mnookina (tł. H. Pustuła-Lewicka) znalazła się wśród dziesięciu książek nominowanych do Mądrej Książki Roku. Trzymamy kciuki!

  madraksiazkaroku.pl
 • Paweł Pieniążek, Po kalifacie
  Paweł Pieniążek
  Po kalifacie

  Autor opisuje, jak w wojnę zostali wciągnięci syryjscy Kurdowie, opisuje jak szybko topniała pomoc organizacji międzynarodowych.
  Jerzy Doroszkiewicz, „Gazeta Wspołczesna”, DZ./Nr 7 z dn. 13.01.20
 • Award image kind

  Plebiscyt Radiowego Domu Kultury Trójki rozstrzygnięty!

  A w nim aż cztery nasze książki!!! Najlepsza książki roku 2019 to Wędrowny zakład fotograficzny Agnieszki Pajączkowskiej! Na drugim miejscu znalazła się Nieradość Pawła Sołtysa. Kroku dzielnie dotrzymują im Cieśniny Wojciecha Nowickiego i Internat Serhija Żadana w przekładzie Michała Petryka.

 • Lars Berge, Dobry wilk
  Lars Berge
  Dobry wilk

  Wilk w starciu z innymi wilkami zawsze może uciec. Człowiek nie ma szans z takim drapieżcą. Często nawet nie ma pojęcia, co się dzieje, a potem jest już za późno” – mówi Lars Berge, autor reportaży Dobry wilk (tł. I. Kowadło-Przedmojska) w rozmowie z dziennikarką portalu Szwedzki Stół Filmowy. Zachęcamy do lektury wywiadu.

  szwedzkistolfilmowy.pl
 • Adam Robiński, Kiczery
  Adam Robiński
  Kiczery

  Opowieść o Bieszczadach, dzikim wschodzie Polski, mitycznym pustym miejscu pełnym wilków, lasów, polan, magur, połonin, wschodów słońca, skrzypiącego śniegu i barwnych zboczy.
  „Przewodnik Katolicki”, T./Nr 2 z dn. 12.01.20
 • Michał P. Garapich, Dzieci Kazimierza
  Michał P. Garapich
  Dzieci Kazimierza

  Gościem Agnieszki Lichnerowicz był Michał P. Garapich, autor książki Dzieci Kazimierza, który prześledził historię swojego przodka – posła do Rady Państwa i Sejmu Krajowego Galicji, ale również jego licznych dzieci, zarówno tych legalnych jak i tych bez prawa do dziedziczenia.
  Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

  audycje.tokfm.pl
 • Karolina Kuszyk, Poniemieckie
  Karolina Kuszyk
  Poniemieckie

  To wszystko ma znaczenie, bo to jest opowiadanie o naszych początkach. Ludzie z Warszawy zupełnie inaczej opowiadają o tym czasie niż my na Zachodzie. Każdy potrzebuje opowieści fundacyjnej. A nasza jest o tym, jak nasi dziadowie, i już niedługo pradziadowie, sprowadzili się do obcych miast, do obcych wsi, w których jeszcze były ślady wroga i musieli się w nich odnaleźć.
  Grzegorz Szymanowski, dw.com
 • Michał P. Garapich, Dzieci Kazimierza
  Michał P. Garapich
  Dzieci Kazimierza

  „Brak pytań – nie tylko w pracy antropologa czy historyka – stawia człowieka na pozycji obojętnego obserwatora. Lektura Dzieci Kazimierza nie pozwala stać obojętnie wobec tej, jak i podobnych historii”.

  Polecamy rozmowę z autorem książki w audycji „Rody i rodziny Mazowsza” na antenie RDC.

  rdc.pl
 • Karolina Kuszyk, Poniemieckie
  Karolina Kuszyk
  Poniemieckie

  Chociaż autorka zastrzega, że jej książka „nie rości sobie pretensji do bycia pracą badawczą”, to niewątpliwie jej reporterskie dzieło, to wynik niezwykle wnikliwej pracy polegającej na dotarciu do bardzo wielu źródeł i materiałów, takich jak wspomnienia oraz pamiętniki osadników i przesiedleńców, artykuły prasowe, akty prawne, uchwały i inne. Kuszyk dodała do tego osobiste doświadczenia oraz wypowiedzi historyków, badaczy, artystów, a nawet... poszukiwaczy skarbów.
  Radosław Bruch, wszczecinie.pl
 • Award image kind

  Uwaga, wspaniałe wieści!

  Książka Adama Robińskiego Kiczery. Podróż przez Bieszczady otrzymała nominację do nagrody Odkrycie Empiku 2019 w kategorii Literatura! Jak pisze jeden z jurorów, Max Cegielski „Robiński świetnie miesza elementy reportażu, prozy podróżniczej, osobistych wspomnień i eseju”. Autorowi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

 • Adam Robiński, Kiczery
  Adam Robiński
  Kiczery

  Adam Robiński w rozmowie z Michałem Nogasiem opowiada o swoich wędrówkach, o zderzeniu się z mitem Bieszczadów, o ludziach, którzy wybrali samotność i o tym, czy „polski Dziki Zachód” faktycznie ma jeszcze w sobie coś z krainy, którą opiewano w latach 60., 70. i później.

  wyborcza.pl
 • Małgorzata Nocuń, Ojczyzna dobrej jakości
  Małgorzata Nocuń
  Ojczyzna dobrej jakości

  W „Ojczyźnie dobrej jakości” […] na pierwszym planie znaleźli się ludzie. Ich reportaże to efekt podróży po białoruskich miastach i wsiach, a także rozmów z ludźmi zaplątanymi w tamtejszą siermiężną rzeczywistość. Redaktor zbioru – Małgorzata Nocuń twierdzi, że żadna analiza polityczna nie powiedziała więcej o białoruskim systemie niż choćby jeden z reportaży. Warto sprawdzić.
  „Niedziela Tygodnik Katolicki”, T./Nr 1 z dn. 05.01.20
 • Stephanie Land, Sprzątaczka
  Stephanie Land
  Sprzątaczka

  To wstrząsająca relacja z pracy przy sprzątaniu domów, opis warunków zatrudnienia, stosunków z pracodawcami i klientami. Opowieść o ubogiej Ameryce i walce o przetrwanie. Ale także powszechnej skazie myślenia zamożnych i wykształconych, która pozwala im pozostałych uważać za gorszy gatunek.
  „Polska Dziennik Łódzki”, DZ./Nr 300 z dn. 27.12.19
 • Stephanie Land, Sprzątaczka
  Stephanie Land
  Sprzątaczka

  Walka o niezależność, własny kąt, pieniądze – to też historia ubóstwa i rozwarstwienia społeczeństwa w Stanach Zjednoczonych. [...] Bezpośredniość tej relacji, jej prostota, niezłomność bohaterki sprawiają, że „Sprzątaczka” pozostaje z nami jeszcze długo po lekturze.
  Beata Kęczkowska, „Wysokie Obcasy Extra”, DM./Nr 1 z dn. 01.20
 • Stephanie Land, Sprzątaczka
  Stephanie Land
  Sprzątaczka

  Autobiograficzna książka Land jest szczerą, emocjonalną spowiedzią kobiety, której nagle zapada się grunt pod nogami.
  Piotr Kofta, „Dziennik Gazeta Prawna”, DZ./Nr 2 z dn. 03-06.01.20
 • Michał R. Wiśniewski, Wszyscy jesteśmy cyborgami
  Michał R. Wiśniewski
  Wszyscy jesteśmy cyborgami

  Jako że z Michałem R. Wiśniewskim mamy podobne kręgi zainteresowań popkulturowych — jego perspektywa na cyfrową rewolucję jaka dokonała się w Polsce jest mi wyjątkowo bliska. I choć w książce nie było dla mnie zbyt wielu zaskoczeń i niespodzianek, to bawiłem się przy niej doskonale — trochę wspominając, trochę się ucząc, trochę tęskniąc za tym co było.
  Kamil Świtalski, antyweb.pl

Strona używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.