Aktualności
 • Info image kind

  30% rabatu na książki nominowane i nagradzane!

  W dniach od 15 do 21 czerwca kupicie wybrane książki, które w ostatnich miesiącach zostały docenione przez krytyków i czytelników, z 30% rabatem.

  Promocja obowiązuje na stronie internetowej i w warszawskiej księgarni przy ul. Marszałkowskiej 43/1.

  Rabat dotyczy książek papierowych oraz e-booków.
  Tytuły objęte promocją
 • Jessica Bruder, Nomadland
  Jessica Bruder
  Nomadland

  To słodko-gorzka opowieść o próbie podniesienia się z upadku i nadziei.
  Mateusz Kosiński, „Tygodnik Solidarność”, T./Nr 24 z dn. 15.06.21
 • Marek Szymaniak, Zapaść
  Marek Szymaniak
  Zapaść

  [...] jest to kawał przyzwoicie wykonanej reporterskiej roboty, której źródła leżą - jak się zdaje - w pragnieniu, by zarazem zaspokoić ciekawość i zmusić wielkomiejskiego czytelnika do zmiany perspektywy.
  Piotr Kofta, „Dziennik Gazeta Prawna”, DZ./Nr 116 z dn. 18/20.06.21
 • Mikołaj Grynberg, Oskarżam Auschwitz
  Mikołaj Grynberg
  Oskarżam Auschwitz

  Książka Grynberga uświadamia, że nawet dzisiaj, kiedy niczym to nie grozi – wiele historii rodzinnych pozostaje nieopowiedzianych. Poza tym, że pionierska i dobrze napisana, jest jeszcze niejednoznaczna i wielowarstwowa. I trudno przez nią przejść z suchymi oczami.
  Justyna Sobolewska, „Polityka” z dn. 03.12.14
 • Drauzio Varella , Więźniarki
  Drauzio Varella
  Więźniarki

  Śledząc historie bohaterek, dochodzi się do wniosku, że właściwie sama Brazylia jest więzieniem, zwłaszcza dla kobiet. Varella pokazuje to w najlepszy z możliwych sposobów: rekonstruując pojedyncze życiorysy, a socjologiczne podsumowania zostawiając na koniec.
  „Odra”, M./Nr 6 z dn. 06.21
 • Jenny Offill, Wydz. Domysłów
  Jenny Offill
  Wydz. Domysłów

  Ta książka to przyglądanie się fragmentom codzienności, zaglądanie w szczeliny istnienia z wrażliwością, nieuważność, bez patosu. Książka, która ma w sobie bajaderkowość pamiętnika i precyzję poezji, golą emocję i subtelną elokwencję. Będę do niej wracać.
  Karolina Sulej, facebook.com
 • Ludwika Włodek, Gorsze dzieci Republiki
  Ludwika Włodek
  Gorsze dzieci Republiki

  Z Ludwiką Włodek, autorką reportaży Gorsze dzieci Republiki, na łamach Więzi rozmawiał Paweł Średziński: „Wiemy, jak było do tej pory. Imigranci byli zapewniani, że są dziećmi Republiki. Jednak na własnej skórze przekonali się, że tak nie jest. I to w wielu sytuacjach życia codziennego”.

  wiez.pl
 • Kacper Pobłocki, Chamstwo
  Kacper Pobłocki
  Chamstwo

  Gorąco zachęcamy do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu „Antropologiczne szepty", w którym gościł Kacper Pobłocki, autor książki Chamstwo. O tym, w jaki sposób język buduje nasze relacje władzy, w jaki sposób historia pańszczyzny jest historią przemocy oraz o tym, jak ma się do tego wszystkiego patriarchat, z autorem rozmawiają Karolina Sulej oraz Sylwia Urbańska.

  etnograficzna.pl
 • Lidia Yuknavitch, Krawędź
  Lidia Yuknavitch
  Krawędź

  Yuknavitch szuka niesamowitego na marginesach (społeczeństwa), przy granicach (prawa, norm społecznych), w pobliżu krawędzi (żyć swoich bohaterów). Pokazuje nam nas samych, nasze zepchnięte w podświadomość lęki i pragnienia, nie raz próbuje przybliżyć tych, których odepchnęliśmy od siebie i wyparliśmy ze świadomości. Prowokuje nas, tropi paradoksy naszych żyć. Przeciekawa to wyprawa, bo i pociągająca, i odpychająca.
  Rafał Hetman, rafalhetman.pl
 • Ewa Winnicka, Greenpoint
  Ewa Winnicka
  Greenpoint

  „Poczułam, że chociaż przeleciałam ocean, znów jestem w Polsce, tylko zagęszczonej, intensywnej” — o amerykańskim śnie polskich emigrantów opowiada „Newsweekowi” Ewa Winnicka, autorka książki Greenpoint. Kroniki Małej Polski.

  „Newsweek”, T./Nr 24 z dn. 14/20.06.21
 • Jenny Offill, Wydz. Domysłów
  Jenny Offill
  Wydz. Domysłów

  Subtelna opowieść, ujmująca, nie brakuje poczucia humoru. Polecam.
  „Głos Pomorza”, DZ./Nr 134 z dn. 12/13.06.21
 • Mira Marcinów, Bezmatek
  Mira Marcinów
  Bezmatek

  To piękna, czuła, przeszywająca książka. O pięknej, czułej, ale też trudnej relacji.
  Maria Mazurek, „Echo Dnia”, DZ./Nr 133 z dn. 11.06.21
 • Anna Bikont, Joanna Szczęsna, Lawina i kamienie
  Anna Bikont, Joanna Szczęsna
  Lawina i kamienie

  Przede wszystkim jednak „Lawina...” ułatwić może trudny proces akceptowania faktu, że wybór, przed którym rzeczywistość stawia człowieka/twórcę - nie jest czarno-biały oraz że ów wybór często tylko pozornie wydaje się oczywisty oraz, że tak naprawdę niewielu posiada na tyle czyste sumienia, aby sądzić innych. Ostatecznie prawo do błędu wpisane powinno być w naszą codzienność. „Lawina...” w moim odbiorze opowiada o tym, że można zawrócić z każdej drogi.
  Marcin Zegadło, Księgozbiry, facebook.com
 • Kacper Pobłocki, Chamstwo
  Kacper Pobłocki
  Chamstwo

  „Bicie potwierdzało tę relację: bijący jest panem, a bity - sługą. Definiuje mnie to, komu mogę dać po pysku. I wszyscy bili, to była taka wojna wszystkich ze wszystkimi”. Na łamach nowego numeru tygodnika Polityka, o Chamstwie z Kacprem Pobłockim rozmawiał Łukasz Lipiński. Zachęcamy do lektury wywiadu.

  „Polityka”, T./Nr 24 z dn. 09/15.06.21
 • Award image kind

  Znamy nominacje do tegorocznej Nagrody Literackiej „Nike”! Wśród kandydatów do nagrody aż cztery nasze tytuły: Fuerte Kaspra Bajona, Pomarli Waldemara Bawołka, Bezmatek Miry Marcinów oraz Kajś Zbigniewa Rokity. Wszystkim nominowanym gratulujemy i życzymy powodzenia!

 • Zbigniew Rokita, Kajś
  Zbigniew Rokita
  Kajś

  Dwudziestowieczna historia mocno przejechała się po Górnym Śląsku, dzieje przodków Rokity, Kieslichów i Krauthakelów są niezwykłe, a jednocześnie chciałoby się powiedzieć, że podobnych historii jest w gliwickich okolicach pewnie wiele.
  Marek Radziwon, „Gazeta Wyborcza”, DZ./Nr 132 z dn. 10.06.21
 • Kasper Bajon, Fuerte
  Kasper Bajon
  Fuerte

  Opowieść o wyspie, na której autor zamieszkał kilka lat temu. Nieturystyczna, odwołująca się do historii miejsc i ludzi, z egzystencjalnym spojrzeniem w samego siebie.
  Marek Radziwon, „Gazeta Wyborcza”, DZ./Nr 132 z dn. 10.06.21
 • Danilo Kiš, Cyrk rodzinny
  Danilo Kiš
  Cyrk rodzinny

  Doświadczenie kontemplacyjnej prozy Danila Kiša przypomina podróż po labiryncie, w którym każda z dróg prowadzi donikąd, ale z której wracamy wewnętrznie bogatsi. Autor brawurowo poszukuje języka, który lepiej wyraziłby dylematy współczesności. Rezultatem tego eksperymentu jest niecodzienny świat magii - tyleż fantastyczny, co prawdziwy.
  Prof. Maciej Czerwiński, Instytut Filologii Słowiańskiej UJ

Strona używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.