Wydarzenia

Nowości

Bestsellery

Promocje

Zapowiedzi

 • Czytelnicy i widzowie wybrali!

  W plebiscycie TVP Kultura Najgorętszą Książką Lata 2017 została biografia Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce Mariusza Urbanka.

 • Dzięki "Lady Day" możemy poznać Billie Holiday. Zadziorną, twardą, silną, zdystansowaną, wytrwałą, bezkompromisową, ale też bezradną, pełną miłości, przyjacielską, niekiedy ciepłą – po prostu szalenie barwną.
  Radosław Bartosiński, "Ruch Muzyczny", M./Nr 7/8 z dn. 07/08.17
 • Autorka zafascynowana Petersburgiem opowiada o jego historii i teraźniejszości, o ludzkich historiach i o literackich opowieściach, o władcach i ich wizjach oraz o zwykłych mieszkańcach.
  "Przedownik Katolicki", T./Nr 31 z dn. 06.08.17
 • Do wszystkich pomysłów, którymi Stanisław Lem wyprzedził swoje czasy w prozie SF, wypada dziś dorzucić jeszcze jeden: skrupulatną kontrolę własnego wizerunku i biografii. [Orliński] Na wstępie mruga okiem do czytelnika, pokazując, że będzie unikał fabularyzowania, a później niemal na każdej stronie spekuluje i interpretuje. I w tym tkwi największa siła tej biografii. [Koedycja z Wydawnictwem Agora]
  Bartek Chaciński, polityka.pl
 • Sam autor w jednym z wywiadów powiedział, że „życie upływa nam na próbach wyjaśnienia samym sobie śmierci – uczynienia jej bardziej prawdopodobną i znośną, łatwiejszą do wyobrażenia”. I tak też czyni, bawiąc się z nami i z samym sobą konwencjami literackimi oraz przeskakuje z jednej narracji w drugą.
  Jacek Binkowski, „Tygodnik Angora”, Nr 33