Wydarzenia

Nowości

Bestsellery

Promocje

Zapowiedzi

 • W związku z dzisiejszym warszawskim spotkaniem poświęconym kuchni i wierzeniom Indii w dniach 27.09-03.10 kupicie książki o Indiach z 25% rabatem.

  Promocja trwa na stronie internetowej i w księgarni przy ul. Marszałkowskiej 43/1 w Warszawie.

  Książki objęte promocją

 • Z przyjemnością informujemy, że "Kroniki zakopiańskie" Macieja Krupy zdobyły nagrodę w konkursie Książka Górska Roku 2016 w kategorii Tatralia

  Z przyjemnością informujemy, że "Kroniki zakopiańskie" Macieja Krupy zdobyły nagrodę w konkursie Książka Górska Roku 2016 w kategorii Tatralia

  W uzasadnieniu jury czytamy:

  „Maciej Krupa od lat propaguje wiedzę o Zakopanem na poziomie ‘ponadkrupówkowym’. Każda jego książka trzyma wysoki poziom, o wszystkich dotychczasowych można by powiedzieć coś dobrego. „Kroniki zakopiańskie” są fenomenalne dlatego, że przekazują nowe i intrygujące treści oraz fakty o miejscu, które jest uważane za powszechnie znane. Skarbnica ciekawostek i anegdot, a zarazem subiektywna opowieść o mieście wyjątkowym dla autora, wyjątkowym na mapie Polski. Maciej Krupa po raz kolejny uciera nosa tym, którzy sądzą, że wiedzą o Zakopanem wszystko…”

  Autorowi serdecznie gratulujemy!

 • Wydaje się, że „Felix Austria” smakuje inaczej czytana na dawnych galicyjskich ziemiach. Mechanizm idealizującej nostalgii za czasem utraconym, porządkiem utraconym, w końcu – co udowadniane w rozlicznych opracowaniach, artykułach – rajem utraconym, napędza tę lekturę i rozpala czytelniczy zachwyt.
  Anna Zagórska, artpapier.com
 • Felix Austria Sofii Andruchowycz (tł. K. Kotyńska) w Dwójce! Czyta Wiktoria Gorodeckaja. Od poniedziałku do piątku o godz. 9:45.

 • „Nieobecne miasto”, podobnie jak „Kroniki zakopiańskie”, czyta się z dużą przyjemnością. Autorzy są bardzo skwapliwi w odtwarzaniu szczegółów, a jednocześnie nigdy nie zapominają o czytelniku, który potrzebuje spojrzenia szerszego, bardziej ogólnego, pozwalającego te szczegóły umieścić w kontekście.
  tischner.pl