Wydarzenia

Nowości

Bestsellery

Promocje

Zapowiedzi

 • Ze strachu przed zbliżającym się frontem kilka milionów osób opuściło domy i ruszyło na tułaczkę po Rosji. Około jednej trzeciej z nich nie przeżyło epidemii, głodu, wycieńczenia. O bieżeństwie sprzed stu lat, czyli masowej ucieczce, opowiada Aneta Prymaka-Oniszk, autorka książki Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy.

  newsweek.pl
 • Wnikliwą rozmowę z niepokornym twórcą przeprowadziła Małgorzata Czyńska. Powstała opowieść o artyście, człowieku, buntowniku, wrażliwcu, ojcu i uwielbiającym kobiety mężczyźnie. Ten pełen przygód (i to jakich!) prywatny życiorys mógł wygrać z malarskim, dotyczącym istoty sztuki, jaką uprawia Dwurnik. Ale tak się jednak nie stało. I to jest (ale nie tylko) wielkim atutem tej publikacji. Życie i sztuka istnieją tutaj nie tylko obok siebie. One płynnie się przeplatają. Bo dzieje Edwarda Dwurnika, pełne były i są niezwykle kolorowych przygód.
  Maciej Kędziak, ksiazki.onet.pl
 • To opowieść o tym, że więzienne paragrafy nie na wiele się zdają i że prawdziwe wewnętrzne porządki i normy ustanawia codzienne życie.
  Marek Radziwon, wyborcza.pl
 • Drodzy Czytelnicy!

  Drodzy Czytelnicy!

  W październiku obchodzimy 20 lat Wydawnictwa Czarne i 10 lat serii Reportaż! Chcielibyśmy zorganizować zlot fanów, spotkać się osobiście ze wszystkimi naszymi czytelnikami w Polsce i na świecie, zjeść kawałek tortu, wznieść toast, wysłuchać życzeń. Ale to jeszcze nie w tym roku. Mamy jednak nadzieję, że razem z nami uczcicie ten jubileusz, wysyłając do głównej siedziby wydawnictwa w Beskidzie Niskim tradycyjną okolicznościową kartkę. Czekamy na życzenia, oczekiwania i refleksje na temat tego, co było, jest i być powinno lub po prostu zwyczajowe "sto lat". Jednym słowem - na wszystko, co w Waszych czytelniczych sercach gra!

  Adres: Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 11, 38-307 Sękowa.

  Nie zapomnijcie podać kontaktu do siebie, bo Andrzej Stasiuk i Monika Sznajderman przygotowują już urodzinowe niespodzianki! Kartki wybierać będą słynne owce z Wołowca. Ostatnie losowanie 6 grudnia.

  A tych, co będą w Warszawie 14-15.10 zapraszamy na urodzinową imprezę do klubu Dzik . Szczegóły wkrótce!

 • Znamy nominowanych do Nagrody Conrada!

  Znamy nominowanych do Nagrody Conrada!

  Wśród pięciu tytułów znalazły się aż dwa nasze - Pani Stefa Magdaleny Kicińskiej i Uprawa roślin południowych metodą Miczurina Weroniki Murek! Gratulujemy!

  Zwycięzcę wybiorą sami czytelnicy, głosując na stronie Festiwalu.

  Zagłosuj