Wydarzenia

Nowości

Bestsellery

Promocje

Zapowiedzi

 • "Niewiele osób dziś interesuje się tym, co dzieje się w Afryce. Czy powinni? Zdaniem reportera, warto to robić, bo Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem na świecie i wbrew pozorom, leży bardzo blisko nas. – Nie żyjemy w dwóch odległych światach. Nasze problemy są dziś wspólne. Warto patrzeć na Afrykę, by je dokładnie poznać i zrozumieć" – mówi Bartek Sabela w rozmowie z Paulą Szewczyk.

  newsweek.pl
 • Jan Peszek czyta „Makuszyńskiego” Mariusza Urbanka

  Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce to książka, którą czyta się jednym tchem. Można się o tym przekonać słuchając Pierwszego Programu Polskiego Radia.
  Kolejne odcinki emitowane będą od 1 do 12 czerwca. Zapraszamy codziennie od poniedziałku do czwartku około 21:45.

 • 25% rabatu na książki o tematyce humanistycznej

  25% rabatu na książki o tematyce humanistycznej

  Z okazji premiery książki Dariusza Czai i Wiesława Juszczaka Ruiny czasu. Rozmowy o twórczości od 30 maja do 5 czerwca kupicie wybrane tytuły o tematyce humanistycznej z 25% rabatem.

  Promocja działa na stronie internetowej i w warszawskiej księgarni przy ul. Marszałkowskiej 43/1 (księgarnia czynna w dni powszednie w godz. 12.00-19.00).

  Książki objęte promocją

 • “SIERANEVADA” (reż Cristi Puiu) – premiera 2 czerwca!

  “SIERANEVADA” (reż Cristi Puiu) – premiera 2 czerwca!

  Bukareszt. W sobotnie przedpołudnie 40-letni lekarz wraz z żoną udaje się na rodzinną uroczystość ku pamięci zmarłego 40 dni wcześniej ojca. Gdy krewni czekają na spóźniającego się kapłana, na światło dzienne wychodzą sekrety i zadawnione urazy, a temperaturę spotkania dodatkowo podnosi bieżąca polityka. Wkrótce rodzinny zjazd przeradza się w regularną wojnę domową.
  "Sieranevada" (reż. Cristi Puiu) do polskich kin wchodzi 2 czerwca. Czarne objęło film patronatem. Gorąco polecamy!

  Więcej
 • Angielski podróżnik, dziennikarz i pisarz napisał żywą opowieść o „mieście pokoju”, w którym toczy się wojna. O tym, czym to miasto było, o jego historii, o jego pięknie i o jego niechlubnym upadku (…).
  Przewodnik Katolicki, T./Nr 21 z dn. 28.05.17