Wydarzenia

Nowości

Bestsellery

Promocje

Zapowiedzi

 • “SKARB” (reż. Corneliu Porumboiu) – premiera 3 czerwca!

  Gorąco polecamy film “Skarb” (reż. Corneliu Porumboiu), który właśnie wchodzi do polskich kin – pod patronatem Czarnego.

  To czarna komedia, osobliwy przykład filmu przygodowego zrealizowanego w naturalistycznej estetyce nowego kina rumuńskiego.

  33-letni Costi wiedzie z rodziną skromne, spokojne życie w mieście. Wieczorami czyta synkowi bajki na dobranoc. Ich ulubioną opowieścią jest historia Robin Hooda – chłopiec często wyobraża sobie ojca jako bohatera, który staje w obronie słabszych. Costi nie przeczuwa, że niebawem znajdzie się w sytuacji rodem z kart dziecięcej książki...

  Więcej
 • "W Polsce mam za dużo bodźców, a tam tych bodźców jest dużo mniej. Warto czasem pożyć w takim miejscu" - tak o życiu na dalekiej Północy opowiada Ilona Wiśniewska, autorka norweskich  reportaży "Białe" i "Hen". Polecamy!


  etnosystem.pl
 • Anna Sulińska w książce "Wniebowzięte" wyciągnęła z szafy zapomnienia stewardesy i ich reminiscencje. Podważyła w ten sposób zasadność zadawnionej zazdrości o splendor i możliwości, jaką w dawnych czasach żywili niektórzy obywatele zatrzaśnięci w komunistycznym państwie, i odzyskała dla tych wspaniałych kobiet należne miejsce w historii polskiego lotnictwa.
  Roger Weichert, beslow.pl
 • Wydawnictwo Czarne przedstawia: TUTAJ.

  Wydawnictwo Czarne przedstawia: TUTAJ.

  Film operatora Kamila Gubały, muzyków Piotra Bukowskiego i Jakuba Ziołka z gościnnym udziałem Andrzeja Stasiuka.

  Obrazy zanurzone w dźwięku, słowo wtopione w krajobraz Beskidu Niskiego. Eksperyment filmowy, w którym dzięki maszynie losowo dobierającej elementy widz jest pierwszym i zarazem ostatnim odbiorcą niepowtarzalnego, kalejdoskopowego przekazu.

  Film ma formę nieskończoną, nieustannie dodawane są kolejne fragmenty tekstu, obrazu i dźwięku.
  Zapraszamy pod linkiem: tutajfilm.pl

  Premiera koncertowa: 17.06 Narodowy Instytut Audiowizualny w Warszawie (szczegóły wkrótce).

 • Z okazji premiery książki Dariusza Rosiaka Żar od 24 do 30 maja kupicie wybrane książki o tematyce afrykańskiej z 25% rabatem.

  Promocja działa na stronie internetowej i w księgarni przy ul. Marszałkowskiej 43/1.

  Książki objęte promocją