Wydarzenia

Nowości

Bestsellery

Promocje

Zapowiedzi

 • Uruchamiamy nabór na PIERWSZĄ EDYCJĘ CZARNYCH WARSZTATÓW PISANIA KRYMINAŁU! Warszawa, 2.03 – 27.04.2016

  Uruchamiamy nabór na PIERWSZĄ EDYCJĘ CZARNYCH WARSZTATÓW PISANIA KRYMINAŁU! Warszawa, 2.03 – 27.04.2016

  Czy wiecie, co łączy Wiolettę Grzegorzewską, Joannę Jagiełło, Weronikę Murek i Andrzeja Muszyńskiego? Wszystkich ich poznaliśmy podczas naszych warsztatów pisania prozą. Dziś to cenieni i nagradzani autorzy.

  Teraz chcielibyśmy się dowiedzieć, jak w przyszłości będzie wyglądać polska literatura kryminalna i poznać przyszłych twórców kryminałów. Dlatego zapraszamy Was na nasze pierwsze Czarne Warsztaty Pisania Kryminału, które poprowadzi WOJCIECH CHMIELARZ, a pomagać mu będą redaktorzy Czarnego i zaproszeni eksperci (profiler policyjny, kryminalistyk...), którzy podzielą się z Wami praktyczną wiedzą o zbrodni!

  Szczegóły poniżej.

  UWAGA! Decyduje kolejność zgłoszeń!

  Więcej
 • Ruszają prace nad ekranizacją "Ciemnego lasu" Andrzeja Stasiuka!

  Zadania podjął się Maciej Patronik, reżyser polskiego pochodzenia na co dzień pracujący we Francji. Film będzie mocno osadzony w krajobrazie i kolorycie polski południowo-wschodniej. Bieszczadzkie plenery, ginące zawody, współistnienie ludzi i lasu, tu wciąż jeszcze mocno obecne, wszystko to znajdzie swoje miejsce w filmie.  

  Główną rolę zgodził się zagrać Jerzy Trela, a na planie towarzyszyć mu będą znakomite aktorki min. Barbara Kurzaj i Dagny Cipora. Film powstanie w koprodukcji polsko-francuskiej. Producentem będzie WEESPER. Zdjęcia ruszą latem tego roku. 

  Jesteśmy patronem projektu i zapraszamy do obejrzenia trailera.


  Więcej
 • Hollywood nakręciłby o tym mocny film – jak człowiek ginie w totalitarnej państwowej machinie mataczenia, jak inni, którzy próbują o niego walczyć, zostają zniszczeni. Brakuje tylko happy endu.
  Aleksandra Gumowska, newsweek.pl
 • Aleksander Kaczorowski we wnikliwej biografii rozprawia się z popkulturowym wizerunkiem Hrabala i spod grubej warstwy autokreacji wydobywa „perełki na dnie”.
  Piotr Gajdowski, newsweek.pl
 • Z okazji premiery książki Petera Godwina Mukiwa. Biały chłopak w Afryce (tłum. Agnieszka Nowakowska) od 9 do 15 lutego kupicie wybrane tytuły z serii Z domem z 25% rabatem.

  Promocja działa na stronie internetowej i w warszawskiej księgarni przy ul. Marszałkowskiej 43 lok.1 (księgarnia czynna od pon. do pt. w godz. 12:00-18:00).

  Książki objęte promocją